Playing Scale header

5 способів змістити перспективу фотографії

Коригування масштабу зображення — це спосіб розкрити свій творчий потенціал і надати ефектного вигляду композиціям та при цьому розважитися. Дізнайтеся, як привернути увагу глядачів, настроюючи перспективу або змінюючи її різними способами (за допомогою об’єктивів або програм і додатків для подальшої обробки), і навчіться знімати об’єкти так, щоб вони здавалися меншими, ніж насправді. Експериментування з масштабом, як і з будь-яким іншим аспектом фотографії, полягає в пошуку нових ракурсів, які допоможуть вам відобразити своє неповторне бачення світу та зробити приголомшливі знімки. Come and see.

1. Створіть іграшкові світи за допомогою технології Tilt-Shift

Коли ви дивитеся на фотографію зі зміщеною перспективою, здається, що на ній зображено мініатюрний світ. Ви можете придбати об’єктив із можливістю корекції перспективи для цифрових дзеркальних камер, застосувати ефект мініатюри на деяких дзеркальних фотоапаратах і компактних камерах Canon або скористатися спеціальними програмами чи графічними редакторами. Щоб створити знімок міста зі зміщеною перспективою, виберіть місце без метушливого руху й ракурс згори. Тоді здаватиметься, що на фотографії зображено крихітне місто.

«Станція Highley Station», Метью Генкокс (Matthew Hancox)

Метью Генкокс (Matthew Hancox), «Станція Highley Station»


2. Попрактикуйтеся в макрозйомці

Завдяки збільшенню на макрознімках відображаються найдрібніші деталі. Зйомка здійснюється майже впритул до об’єкта, тому він зазвичай здається більшим, ніж насправді. Цей метод часто використовується для створення знімків природи великим планом, але за допомогою нього можна також відтворити найдрібніші деталі міських вулиць, людських облич або будь-яких предметів чи істот, які потрібно показати зблизька. Досягти такого ефекту за допомогою камери смартфона непросто. Щоб отримати найкращі результати, знадобиться цифрова дзеркальна камера з макрооб’єктивом або високоякісна компактна камера з функцією макрозйомки.

«Кольоровий макрознімок», Ендрюс Ніто Поррас (Andrews Nieto Porras)

Ендрюс Ніто Поррас (Andrews Nieto Porras), «Кольоровий макрознімок»


3. Спробуйте ефект вимушеної перспективи

Цей фотографічний прийом, так звана вимушена перспектива, ґрунтується на особливостях нашого візуального сприйняття. Завдяки оптичній ілюзії об’єкти на знімку можуть здаватися більшими, меншими або віддаленішими, ніж насправді. Якщо правильно впорядкувати людей і предмети в певному місці, можна досягти несподіваного або кумедного ефекту. Ви, імовірно, уже фотографували друзів, що тримають пальцями призахідне сонце. То чому б не дати волю своїй уяві й не створити інші цікаві знімки з ефектом вимушеної перспективи?

«Кульки», Крістіна Моссад (Christina Mossaad)

Крістіна Моссад (Christina Mossaad), «Кульки»

«Сонце в руках», Photophilde

Photophilde, «Сонце в руках»


4. Підкресліть масштабність знімка, змінюючи глибину різкості

Одна з найбільших відмінностей між зйомкою зі смартфона та універсальнішої камери, наприклад цифрового дзеркального фотоапарата або компактної камери, полягає в способі фокусування й керування глибиною різкості. За допомогою цифрової дзеркальної камери досить легко виділити один об’єкт у чіткому фокусі на тлі граціозно розмитих об’єктів переднього або заднього плану. Для цього досить змінити величину діафрагми або скористатися збільшенням. Змінюючи глибину різкості, можна додати своїм фотографіям масштабності, підкресливши мініатюрність об’єкта в безмірному середовищі.

«Майже готово», Єнс Шотт Кнудсен (Jens Schott Knudsen)

Єнс Шотт Кнудсен (Jens Schott Knudsen), «Майже готово»


5. Замініть обличчя конвертом для платівки

Спробуйте зробити такий знімок просто для розваги. Якщо у вас, ваших близьких або друзів удома є купа платівок, спробуйте сфотографувати когось, прикривши обличчя обкладинкою для платівки. Знімок може виявитися дуже ефектним, якщо кольори на конверті зливатимуться з фоном, а зображення на ньому відповідатиме контексту фотографії. Можна спробувати реалізувати цю ідею з журналом, невеликою картиною завбільшки з обличчя або іншою фотографією. Пам’ятайте: важливо узгодити масштаб конверта для платівки з рештою зображення, щоб розміри обличчя й тіла виглядали пропорційно. Інакше оптичної ілюзії не буде.

«Конверт замість голови», Морін Верас (Mauren Veras)

Морін Верас (Mauren Veras), «Конверт замість голови»

«Платівка замість голови», Mosieur

Môsieur J, «Платівка замість голови»

Поділіться своїми фотографіями зі зміненим масштабом

Якщо вам вдалося зробити цікавий знімок із вимушеною перспективою, красиву макрофотографію або кумедний знімок із конвертом для платівки замість голови, передайте його до нашої Галереї. Тут можна публікувати, переглядати й коментувати зображення разом з іншими прихильниками Canon, а також брати участь у наших фотоконкурсах