N1 header

Порівняння камер Canon із камерами смартфонів

Під час нашої нещодавньої зйомки міських серфінгістів у Мюнхені ми попросили затятого фотографа-любителя порівняти знімки, зроблені за допомогою останніх моделей Canon і камер провідних смартфонів (Apple iPhone 6S і Samsung Galaxy S7). Дізнайтеся про результати.

Щоб забезпечити справедливі умови випробування, фотографії було зроблено з інтервалом у кілька хвилин у тих самих умовах освітлення з ручними налаштуваннями та зі штативом для камери й смартфона (як показано нижче). Для порівняння ми використовували останні моделі камер Canon для споживачів.

Крупний план

Тут ви можете побачити переваги оптичного зуму PowerShot G3 Х порівняно з цифровим зумом камер протестованих смартфонів. Якщо жестом зведення збільшити зображення на камері з цифровим зумом (як на обох протестованих смартфонах), камера просто обітне те, що перед вами. Це може призвести до розмитості або втрати деталей. Ви не зможете чітко роздивитися об’єкт зйомки, а фотографія не передаватиме сюжет так, як ви воліли б його запам’ятати.

Як можна бачити на зображенні, знятому за допомогою PowerShot G3 X, якісний об’єктив з оптичним масштабуванням забезпечує значно більшу деталізацію, чіткість і точність відтворення кольорів порівняно з цифровим зумом у смартфонах.

Canon PowerShot G3 X

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G3 X

Samsung Galaxy S7

Зйомка в умовах слабкого освітлення

За допомогою камер смартфонів було вкрай важко отримати прийнятні результати в умовах недостатнього освітлення. Це пов’язано з тим, що їхні сенсори зображення (компонент, який реагує на світло, створюючи зображення) менш досконалі й гірше пристосовані до зйомки за слабкого освітлення, ніж сенсор у провідних компактних, бездзеркальних і цифрових дзеркальних фотокамерах Canon. Крім того, для протестованих камер смартфонів неможливо налаштувати значення ISO (чутливість камери до світла), тому створені ними зображення здаються темними.

На цих розташованих поруч знімках видно, наскільки кращим виявилося фото, створене за допомогою PowerShot G7 X Mark II, що має більший сенсор і може знімати з вищим значенням ISO. Зверніть увагу на точність відтворення кольорів, різкість деталей і помітно яскравіше зображення.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G7 X Mark II

Samsung Galaxy S7

Динамічна зйомка за слабкого освітлення

Це порівняння чітко демонструє, як різко зображено завмерлий рух на фото, створеному камерою PowerShot G7 X Mark II, у той час як знімки, створені за допомогою протестованих смартфонів, виявилися не такими різкими та яскравими. У камерах Canon можна змінити витримку, чутливість ISO та інші параметри, щоб створити за слабкого освітлення чіткі детальні зображення, які варто роздрукувати та надіслати друзям.

Мета цього знімка полягала в тому, щоб «заморозити» динамічний рух річки та серфінгіста. Протестовані камери смартфонів не змогли забезпечити досить коротку витримку та використати наявне світло, щоб зробити достатньо різкі зображення.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Apple iPhone 6S

Canon PowerShot G7 X Mark II

Samsung Galaxy S7

Портретна зйомка

Одна з переваг камери з великим сенсором, зокрема EOS 80D, яка використовувалася в цьому випадку, — можливість знімати з малою глибиною різкості (у частині зображення позаду основного об’єкта). Тут можна побачити, що фото, зроблене камерою EOS 80D, має чудово розмитий фон, тобто об’єкт ніби вистрибує із зображення. Знімок, зроблений за допомогою камери смартфона виглядає пласкішим і темнішим в області тіні, адже смартфон не може так вправно регулювати контраст із урахуванням освітлення, як камера EOS 80D. Камери смартфонів фокусуються на зображенні в цілому, тому фон залишається такою ж виразною частиною знімку, як і основний об’єкт. Крім того, для зйомки камерою EOS 80D використовувався зум установленого об’єктива. Це покращило перспективу та надало природного вигляду рисам обличчя. Об’єктиви протестованих смартфонів ширші, тому вони розтягують риси обличчя. Щоб отримати чудовий портрет за допомогою об’єктива із ширшим кутом, потрібно розташуватися значно ближче до об’єкта зйомки. Із цифровою дзеркальною камерою та варіооб’єктивом можна знімати об’єкт на відстані. Обидві фотографії знято без спалаху з використанням природного світла. Знімок, створений камерою Canon, має глибші, точніші та збалансованіші кольори.

Canon EOS 80D

Apple iPhone 6S

Canon EOS 80D

Samsung Galaxy S7

Порівняння результатів

Ви переконалися, що за таких обставин камери Canon постійно дають кращий результат, ніж камери протестованих смартфонів, і створюють детальні знімки з правильною витримкою.

Якщо ви відчуваєте натхнення й бажаєте ділитися якісними фото з друзями, зверніть увагу на наші останні моделі та виберіть серед них ту, яка підходить саме вам.

Перейдіть до засобу вибору камери

Перегляньте інтерактивний контент, присвячений серфінгістам.