За об’єктивом: Річард Уолч, посол Canon

Німецький фотограф і посол Canon Річард Уолч (Richard Walch) розпочав свою кар’єру понад 25 років тому, знімаючи сноубордистів і лижників. Тепер він фахівець зі зйомки динамічних видів спорту, пов’язаних зі снігом і водою. Він ніколи не припиняє пошуку нових технологій, які можуть спростити фото- та відеозйомку.

Нещодавно Річард здійснив подорож до південної Аргентини та зробив серію знімків, присвячену скіджорінгу, для нашої кампанії Come and See. Ми поспілкувалися з ним про особливості зйомки об’єктів, що швидко рухаються, з гелікоптера.

Річард Уолч готується до фотозйомки

Чому ви зацікавилися фотографією?

«Коли мені було 16, мене цікавили дві речі: фотографія й сноубординг. Я зрозумів, що недостатньо талановитий, щоб стати професіональним сноубордистом і заробляти на цьому. Тому натомість я вирішив взяти свою камеру в гори та знімати новий популярний вид спорту — сноубординг. Я повністю присвятив спорту 10 років свого життя, які провів у пошуках найкращих засніжених схилів світу, і навіть був членом міжнародної спільноти сноубордингу. Я просто послухався свого серця, і це, природно, стало моєю професією».

Гори Патагонії, фото Річарда Уолча

Чому вам подобається працювати на природі?

«Я обожнюю бути на свіжому повітрі. Мені подобається холод, морозне повітря, походи в гори, а також момент, коли досягаєш вершини. Це все так природно. Саме це я люблю знімати. Щоб не проґавити потрібного освітлення, часто знімаєш рано вранці або пізно ввечері. Таким чином, можна провести цілу ніч в горах.

Зйомка сноубордингу або веслування також поєднала мене з людьми, що розділяють зі мною мою пристрасть. Ми встаємо о п’ятій ранку з двома однаковими цілями: безпечно повернутися додому та зробити приголомшливі знімки».

Річка Патагонії, фото Річарда Уолча

З якими складнощами ви стикаєтеся під час зйомки швидкого руху?

«Природа та спортсмени не чекатимуть, поки ти зробиш знімок. Тому потрібно мати при собі весь необхідний інвентар і бути завжди напоготові. Зі спортсменами, яких знімаєш, потрібно працювати. Ти розмовляєш з ними, пропонуєш те, що сприяло б отриманню ідеального фото. І потім вони кажуть тобі, як це можна реалізувати. Якщо навчився знімати сноубордистів або лижників, вважай, що ти достатньо готовий знімати швидкий рух».

Під час нашої подорожі до Аргентини ви робили знімки з гелікоптера. Наскільки це було важко?

«Я хотів намацати ґрунт за день до зйомки скіджорінгу. Для фотографа гелікоптер — це найкращий інструмент для огляду географії сцени й отримання гарних знімків. Однак, щоб отримати найкращі знімки, слід повністю відкрити дверцята гелікоптера та навіть вийти за них! Для цього потрібно використовувати страхувальне знаряддя, щоб надійно закріпитися. Звісно, це страшно, та моїм секретом є 100-відсоткова підготовка перед зльотом. А потім потрібно просто сфокусуватися на об’єкті, тому часу запитувати себе, що ти робиш і де знаходишся, немає (і взагалі, для цього вже запізно). Я вирішив полетіти, тож довелося довіритися пілоту й насолоджуватися. Якщо почуваєшся некомфортно — не слід здійматися в повітря».

Річард Уолч робить знімки з гелікоптера

Гори Патагонії, фото Річарда Уолча

Це був найризикованіший випадок у Вашій кар’єрі?

(Сміється) «Ні!

Насправді, зйомка скіджорінгу була ризикованішою. Я лежав у сноумобілі, що рухався на швидкості 45 км/год. Відстань між мною та конем складала менше 2 м, і я лежав паралельно, майже в нього під животом. І я думав собі: "А якщо кінь вдарить по сноумобілю або навпаки?". Але за мить я примусив себе розслабитися й сконцентруватися на зйомці неповторної сцени. Незважаючи на можливу небезпеку, я ніколи не відчував до цього таку потужну та позитивну енергію тварини. Після цього я був такий заряджений, і мені вдалося впоратися з цим завданням!».

Річард Уолч знімає скіджорінг зі сноумобіля

Як можливості підключення продуктів Canon допомагають вам у роботі?

«Фотограф постійно має демонструвати людям результати своєї праці. Деякі люди діляться своїми знімками з мобільного, але мені цього замало. Я хочу мати змогу відразу ж ділитися своїми найкращими знімками під час роботи. У мене є камера PowerShot G7 X. Вона дуже зручна, коли я в дорозі та хочу поділитися своїми знімками. Тільки за допомогою одного дотику я можу підключити її до додатка Canon на своєму смартфоні. Обробка й надсилання фото виконується всього за кілька рухів».

Річард Уолч із камерою EOS M3 в Патагонії

Що плануєте робити далі?

«Так, давайте дочекаємося нового снігу і повторимо все знову! Можливо, це буде ще одна подорож гелікоптером до Аляски в квітні, якщо Санта Клаус ще буде виконувати бажання!».

Перегляньте інші роботи Річарда Уолча тут.