hero header

За об’єктивом: Хелен Бартлетт

Від захоплення фотографією до професійної кар’єри

з helenbartlett.co.uk

Хелен Бартлетт (Helen Bartlett) почала фотографувати дітей, коли була підлітком. Вона робила знімки в дитячому садку в південній частині Лондона, де працювала її матір. Свою професійну кар’єру Хелен почала в 2003 році. Зараз її вважають одним із найдосвідченіших і шанованих фотографів Великобританії, що спеціалізуються на сімейному портреті. Під час зйомки своїх чорно-білих зображень вона використовує наявне світло, намагаючись відтворити весь спектр емоцій родинного життя. Ми розпитали її про те, які складнощі можуть спіткати тих, хто прагне перетворити своє захоплення фотографією на професійну кар’єру.

Коли ви вперше зацікавилися фотографією?

Коли я зростала, мій тато був завзятим фотографом, тому у нас удома була темна кімната. У мене й моїх братів були ручні камери. Ми робили багато фотографій на чорно-білій плівці, а потім проявляли та друкували власні знімки. У той час моя мама працювала вихователем. Коли я стала підлітком, то почала фотографувати дітей у дитячому садку й продавати фотографії їхнім батькам. Так я заробляла кишенькові гроші. Я продовжувала займатися цією справою під час навчання в університеті, оскільки завжди мріяла бути фотографом. Однак мені здавалося, що це лише мрія й, зрештою, я робитиму щось інше.

Як це захоплення перетворилося на професію?

Коли я змінила кілька посад, не втративши бажання бути фотографом, мій старший брат позичив мені гроші, щоб я могла відкрити дитячу фотостудію. Схоже, це був вдалий момент. Цифрова фотографія ставала дедалі доступнішою, тож я отримала Canon EOS 10D, купила комп’ютер і жила з батьками, доки на стала на ноги.

Які проблеми вам довелося подолати?

Основні проблеми, що виникали на початку, були такими ж, як зараз. Найскладніше — знайти клієнтів. Ви можете робити найкращі у світі фотографії, але якщо люди не знають про вас, привабити більше замовників дуже важко. Коли ви починаєте свою справу, пам’ятайте: щоб навчитися працювати з дітьми, потрібен час і досвід. Я пригадую, як фотографувала чотирьох маленьких хлопчиків у квартирі на першому поверсі. Був дощовий день, і переконати себе в тому, що це цікава та весела робота, було вкрай складно. Що довше ви працюєте з дітьми, то більше дізнаєтеся про те, як можна показати їх із найкращого боку й перетворити весь процес на яскраве свято для кожного.

Які поради ви могли б дати фотографам-початківцям, які мріють про професійну кар’єру?

Не забувайте, що фотографія рідко стає шляхом до багатства. Це важка робота, тому тим, хто збирається покинути свою основну професію, важливо пам’ятати, що успіх не приходить відразу.

Я б радила вчитися якомога більше. Отримати численні практичні матеріали та дізнатися про методи навчання можна в Інтернеті. Проте найголовніше — це практика, адже ніщо не дасть такого ефекту, як власне зйомка. Перш ніж почати надавати платні послуги, раджу просто фотографувати друзів і родичів. Що більше ви зніматимете, то більше прийомів освоїте й виразнішим буде ваш власний стиль.

Який комплект знаряддя ви зараз використовуєте?

Я зазвичай використовую дві камери Canon EOS-1DX, оскільки вони досить міцні й підходять для будь-яких ситуацій. Діти рухаються дуже швидко, тож у вас має бути можливість відтворити це на знімках. Крім того, ви ніколи напевно не знаєте, що полетить у ваш бік під час захопливої гри непосидючих малюків — пісок, вода чи м’які іграшки. Цей список нескінченний.

Я часто використовую для зйомки об’єктиви з фіксованою фокусною відстанню. Мій звичайний комплект знаряддя для зйомки на відкритому повітрі — об’єктиви Canon EF 35mm f/1.4L II USM і Canon EF 85mm f/1.2L. У приміщенні я зазвичай використовую об’єктиви Canon EF 35mm f/1.4L II USM і Canon EF 50mm f/1.2L USMM. Якщо я знімаю немовлят у віці до року, я також, як звичайно, беру із собою макрооб’єктив.

Якщо хтось із моїх клієнтів хоче сфотографувати своїх дітей, я зазвичай пропоную почати з недорогого об’єктива Canon EF 50mm f/1.8 STM із фіксованою фокусною відстанню. Він фантастичний! З ним ви легко навчитеся правильно вибирати діафрагму й витримку. Крім того, він пропускає багато додаткового світла, тому ідеально підходить для зйомки дітей у приміщенні.

Що ви вважаєте найбільшими досягненнями у своїй кар’єрі?

Мої роботи опубліковані в престижному журналі Photo World у Китаї. Крім того, я нещодавно робила доповідь в Apple Store в Лондоні. Проте моє найбільше досягнення, яким я справді пишаюся, — це те, що мої клієнти просять мене прийти знову й сфотографувати їхні родини, щоб показати, як ростуть їхні діти.

Ознайомтеся з порадами Хелен зі створення прекрасних сімейних портретів або перегляньте інші її роботи на сайті helenbartlett.co.uk

Усі зображення Хелен Бартлетт (© Helen Bartlett)