Також відомий під назвою Calcio Fiorentino. Непоступлива гра Calcio Storico (історичний футбол) проходить лише у Флоренції, у червні місяці; у ній беруть участь чотири команди з чотирьох кварталів міста.

Вперше ця гра відбулася в XV столітті. Спочатку в неї грали аристократи, час від часу участь міг взяти навіть сам Папа Римський. Притаманна цій грі грубість була наслідком тих жорстоких часів. Кровна ворожнеча в часи середньовічної Флоренції (батьківщина безславного роду Медичі) часто породжувала хаос.

Сучасне змагання складається з двох півфіналів, після чого проводиться фінал на піщаному майданчику (piazza) біля церкви Santa Croce XIV століття.

Правила гри прості. Протягом п’ятдесяти хвилин після гарматного залпу дві команди з двадцяти семи чоловік намагаються перекинути м’яч через паркан 1,2 м заввишки, який знаходиться по обидва боки поля, і таким чином забити гол (caccia), у разі промаху супернику зараховується половина caccia.

Гравцям дозволяється віддавати пас руками та ногами, а також виводити суперників із ладу за допомогою борцівських прийомів або в будь-який інший спосіб на їх розсуд. Неминуче ллється кров. Стриманості тут не місце. Але якимсь чином гравці зберігають гідність і повагу один до одного.

Команда-переможець не здіймає над головою великий срібний кубок, а замість цього отримує призову корову.

Calcio Storico — це одне з надзвичайних і дивних видовищ, які світ дарує тим, хто прагне пізнавати інші грані життя, не триматися загального курсу, звертати вліво там, де всі звертають направо. Компанія Canon запрошує вас відкрити світ і зафіксувати моменти життя на фото й відео. Come and see.