Технологія Dual Pixel (CMOS-сенсор автофокусування)

Dual Pixel (CMOS-сенсор автофокусування) — це сенсорна технологія автофокусування (АФ) виявлення фази, розроблена для плавного та якісного стеження за об’єктом під час відеозйомки і швидкого автофокусування для зйомки фотографій у режимі РК-видошукача.

Ця унікальна технологія, розроблена компанією Canon, чудово підходить для створення професійних чітких ефектів, а також збереження чіткості об’єкта, який рухається до користувача, і розмитого фону (характерна особливість відео EOS).

Завдяки цьому новаторському винаходу ще ніколи не було так легко зберігати об’єкт зйомки в чіткому фокусі.

Навіщо створено технологію Dual Pixel (CMOS-сенсор автофокусування)?

З можливістю виділяти об’єкт з обмеженою глибиною різкості виникає потреба керувати фокусом, якщо основний об’єкт рухається або змінюється точка фокусування. Технологію Dual Pixel (CMOS-сенсор автофокусування) розроблено для легшого та плавнішого керування фокусом під час руху. Тепер режим відеозображення однооб’єктивної цифрової дзеркальної фотокамери доступний не лише для професіоналів. Цю технологію також створено для покращення зручності зйомки за допомогою РК-видошукача — ви досягаєте тієї самої якості, що й під час зйомки за допомогою видошукача.

Принцип роботи

Усі ефективні пікселі на поверхні CMOS-сенсора зображень складаються із двох окремих фотодіодів, які зчитуються окремо для АФ виявлення фази та разом для обробки зображення. CMOS-сенсор автофокусування Dual Pixel працює на 80 % висоти та ширини екрана РК-видошукача й забезпечує високу точність зображення, не поступаючись його якістю.

На відміну від інших методів сенсорного автофокусування, які призначають певним пікселям сенсора функції автофокусування або обробки зображення, пікселі сенсора, створеного на основі технології Dual Pixel (CMOS-сенсор автофокусування), можуть використовуватися як пікселі обробки зображення і як пікселі автофокусування виявлення фази. Таким чином, пікселі для автофокусування не потребують додаткової обробки зображення — забезпечуючи завдяки цьому швидке фокусування та максимальну якість зображення під час фото- і відеозйомки.

Щоб виявити фазу на площині зображення, лівий і правий фотодіоди зчитуються окремо, а отримані в результаті паралаксні зображення використовуються для обчислення різниці фази.

За допомогою цієї техніки обчислення різниці фази АФ можна обчислити положення фокуса об’єктива.


Для порівняння, якщо метод автофокусування виявлення контрасту для фокусного положення під час руху об’єктива використовується у стандартний спосіб, швидкість автофокусування зменшується та стає менш плавною.

Завдяки функції стеження за обличчям слідкувальний автофокус стежить за об’єктом під час руху або перекомпонування кадру. До того ж можна вибирати різні області фокусування, просто торкнувшись сенсорного екрана під час записування.

Наразі CMOS-сенсор АФ Dual Pixel сумісний з об’єктивами 103 EF, сполучними об’єктивами EF та EF-S, фіксованою фокусною відстанню, ширококутними та телеоб’єктивами. Система забезпечує суттєве підвищення якості та покращення швидкостей автофокусування.