Операції — Підвищення екологічної безпеки операцій нашої компанії

Згідно з нашою корпоративною філософією Kyosei, компанія Canon має на меті зменшення шкідливого впливу своїх операцій на довкілля. Наша екологічна хартія висвітлює ключові заходи, які ми вживаємо для досягнення балансу між економічним зростанням із думкою про довкілля та процвітанням, відповідальним використанням ресурсів і зменшенням шкідливого впливу на довкілля.

Заходи, спрямовані на мінімізацію негативного впливу на довкілля та попередження кліматичних змін, впроваджуються за допомогою ініціатив, політик і процедур. Наша екологічна стратегія управління передбачає заходи зі зниження викидів вуглецю,

Picture_banner_footprint

обмеження використання ресурсів, контролювання викидів, відходів і забруднення навколишнього середовища, а також переробки матеріалів. У місцях нашої діяльності ми також прагнемо за можливості зберегти різноманітність форм життя й покращити середовище існування місцевої флори й фауни.

Нижче наведено останні показники та результати нашої діяльності в країнах Європи, Близького Сходу та Африки.

Область Цільовий об’єкт Показник* ПОКАЗНИКИ ЗА 2013 р.
Вуглецевий слід Canon у країнах Європи, Близького Сходу та Африки Зменшувати на 1,5 % за рік відносно товарообігу (порівняно із 2010 р.) -15 % до 2020 р.* –7 % порівняно з 2010 р.
Ефективність використання ресурсів Збільшити обсяги переробки відходів на всіх підприємствах у країнах Європи, Близького Сходу та Африки 52 % до 2014 р.* 50%
Збільшити обсяги переробки відходів на складах компанії Canon, у тому числі на складах сторонніх компаній 85 % до 2014 р.* 83%
Продажі екологічно безпечних виробів Збільшити обсяги продажів сертифікованих і відновлених сортів паперу Товарообіг паперу на 75 % до 2014 р.* Товарообіг паперу 86 %
Ефективність транспортування вуглецю Скоротити обсяги чистого продажу відносно 2012 р. -2% 2013 Не виконано

* Виміряно відносно зведеної об’єднаної базисної лінії продуктивності за 2010 р. компаній Canon і Océ

Європейська екологічна хартія

ISO 14001

Зменшення викидів двоокису вуглецю

Ефективне використання енергії

Заощадження ресурсів

Безпека споживачів і працівників

Звіти про розумне використання ресурсів

Зниження негативного впливу на навколишнє середовище через зміну клімату

ISO 14001

Компанія Canon отримала світову сертифікацію від 2007 р. за неухильне дотримання стандартів охорони навколишнього середовища ISO 14001 і прагне й надалі вдосконалювати всі свої підприємства. Сертифікацію отримали близько 200 підприємств у 25 країнах Європи, Близького Сходу та Африки.

  Вгору

Зменшення викидів двоокису вуглецю

 • Оптимізація перевезень. Ми змінюємо спосіб перевезення виробів на залізничний і морський транспорт, щоб знизити рівень викидів вуглекислого газу (CO2). Зменшення розміру виробу й упаковки дає змогу підвищити ефективність завантаження. Компанія має центральні склади в Європі. Ми вбачаємо Європу єдиним (віртуальним) складом, і це дає змогу контролювати рівень запасів на складі кожної країни до моменту завезення виробів. Тому можна завозити вироби туди, де вони необхідні, і не перевозити їх від складу до складу.
 • Електронне обслуговування: велику кількість багатофункціональних пристроїв можна обслуговувати віддалено й усувати будь-які неполадки. Це допомагає уникнути проблем із викидами вуглекислого газу (CO2), пов’язаними з візитами інженерів, і забезпечує швидке усунення неполадок для клієнтів.
 • Площа службових приміщень. За програмою об’єднання з компанією Océ з 2011 р. ми заощадили 36 000 м² площі службових приміщень — що становить понад однієї кілотонни CO2
 • Автомобілі компанії. Політика компанії Canon Europe щодо автомобілів наразі (2014 р.) обмежує рівень викидів вуглекислого газу (CO2) щонайбільше до 120 г/км, що суттєво менше порівняно з показниками останніх років. Тільки в Росії і досі використовуються автомобілі з показником викидів 130 г/км — через обмежену доступність автомобілів, що відповідають нормам 120 г/км. У деяких країнах ми надаємо поради або проводимо курси для водіїв компанії, щоб вони керували автомобілем безпечніше й ефективніше, заощаджуючи пальне.
 • Робочі поїздки: ми відстежуємо статистичні дані щодо річних робочих поїздок і заохочуємо працівників за можливості використовувати засоби відео- та конференц-зв’язку.

  Вгору

Ефективне використання енергії

 • Будівлі: наша політика відновлювального ремонту передбачає підвищення екологічної безпеки будівель, якщо конструкція це дозволяє. Це, зокрема, встановлення панелей сонячних батарей, автоматичних систем освітлення та теплообмінників.
 • Ефективність комп’ютерних технологій. У 2009 р. ми замінили фізичні сервери на віртуальні і цим майже вдвічі зменшили енергію, потрібну для живлення й охолодження наших центрів збору даних (2,8 млн кВт проти 4,4 млн кВт).
 • Відновлювальні джерела енергії: ми прагнемо купувати відновлювальні джерела енергії, залежно від наявності та вартості в певній країні. Нині 11 європейських відділень купують від 70 до 100 % відновлювальної енергії.

  Вгору

Заощадження ресурсів

 • Picture_banner_waste recПапір. Ми дотримуємося політики раціонального використання паперу — зокрема, у нас є ланцюг постачання для всієї мережі розподілу паперу. Наш головний офіс у країнах Європи, Близького Сходу та Африки та вісім наших підрозділів із продажів у Європі мають сертифікати FSC® (Рада з раціонального використання лісного фонду) або PEFC (Програма схвалення сертифікації лісів). У 2013 р. 75 % виробленого нами паперу мали сертифікат FSC чи PEFC.
 • Вода: ми знижуємо рівень використання води під час роботи, зокрема об’єм води, що використовується в унітазах, і за можливості використовуємо дощову воду та стоки.
 • Заходи: у нас розроблені положення щодо проведення заходів, у яких містяться рекомендації організаторам і постачальникам щодо таких питань, як матеріали, використовувані для виставкових стендів, і сортування відходів для повторної переробки, щоб не допустити їх відвезення на звалище. Ми стежимо за дотриманням цих вимог організаторами заходів і проводимо перевірки на деяких із найбільших заходів. За можливості ми повторно застосовуємо матеріали, використовувані для виставкових стендів на попередніх заходах.
 • Канцелярські відходи: за можливості в офісах сортуються відходи для вторинної переробки, щоб уникнути відвезення їх на звалище.

  Вгору

Безпека споживачів і працівників

Ми проводимо обов’язкові тренінги щодо безпеки хімічних речовин для працівників, які працюють зі шкідливими речовинами. Тому обробка й використання хімічних речовин виконуються належним чином, що забезпечує захист працівників і споживачів. Програма захисту навколишнього середовища допомагає перевірити, чи дотримуються відповідних положень щодо небезпечних хімічних речовин постачальники матеріалів, які ми купуємо.

  Вгору

Звіти про розумне використання ресурсів

Компанія Canon Європа щороку публікує звіт про розумне використання ресурсів. Найновіші звіти про розумне використання ресурсів компаній Canon Європа та Canon Inc. див. тут.

  Вгору

Зниження негативного впливу на навколишнє середовище через зміну клімату

Ми настановлюємо всіх працівників на захист навколишнього середовища, проводячи дні інформування й інтерактивного навчання, щоб вони зрозуміли важливість зниження негативного впливу нашої діяльності на навколишнє середовище, а також дізналися, що вони для цього можуть зробити на своєму робочому місці.

Багато відділень компанії Canon у різних країнах і їхні працівники активно підтримують екологічні проекти й організації із захисту навколишнього середовища у своїх спільнотах, надаючи спонсорську підтримку, благодійні пожертви та працюючи на добровільних засадах.

Відділення Canon Великобританія є гарним прикладом відновлення біорізноманітності та природного середовища поряд із підприємством. Територія компанії охоплює ландшафти та природні зони, де живуть різні дикі тварини, зокрема бджоли. В Іспанії компанія Canon підтримує програму лісонасаджень (Bosque Responsable Canon) у Валенсії, за якою працівники допомагають саджати природні для місцевості дерева й формувати крону. Ознайомтеся з додатковою інформацією про наші регіональні та місцеві проекти.

  Вгору

spacer
					image
Довкілля
Виробництво
Вторинна переробка
Використання
ISO 14001
Глосарій
Розумне використання ресурсів
Довкілля
Суспільство
Бізнес
Нагороди
Звіти про розумне використання ресурсів
Canon Europe sustainability report